Atrapy kominkowe – jak pięknie udekorować wnętrze

Każdy z nas marzy o uroczym domu z ciepłym i przytulnym wnętrzem. Zazwyczaj najważniejszym punktem w salonie jest kominek. Jednak nie zawsze jest możliwość kupna prawdziwego kominka. Czasem jest to sprawą techniczną, ale niekiedy powodem jest brak wystarczającej ilości miejsca lub chęć zmian w przestrzeni. Atrapy kominkowe są rozwiązaniem, które pozwala na stworzenie przytulnej i romantycznej atmosfery w salonie. W artykule przedstawiamy informacje na temat atrap kominkowych i jak wpłynąć na to, aby były one spektakularne i atrakcyjne.

 1. Czym są atrapy kominkowe
  Atrapy kominkowe to uatrakcyjnienie wnętrza. Dlaczego? Bo w salonie, w którym zamontowana jest atrapa, panuje przede wszystkim komfort i poczucie ciepła. Atrapa to dodatek, który w naturalny sposób wpływa na ludzkie zmysły, dlatego stanowi ona fantastyczną ozdobę. Atrapy kominkowe przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną. Nie trzeba palić w nich drewna, ani korzystać z komory spalania, aby uzyskać zamierzony efekt.

 2. Rodzaje atrap kominkowych
  Na rynku dostępne są atrapy kominkowe różnych rodzajów i o zróżnicowanym wyglądzie. Znajdziemy modele wykonane z betonu lub kamienia, ale również drewno, które idealnie wpisują się w wystrój salonu utrzymanego w stylu wiejskim lub rustykalnym. Inne atrapy mają klasyczny wygląd, przypominający stylowe, marmurowe wnęki na kominek, niejednokrotnie z łukami i bogato zdobionymi frontami. Na rynku dostępne są też modele nowoczesne, z płomieniami LED, które mogą emitować ciepły, przyjemny blask.

ważne informacje:

 • Atrapy betonowe mają kojarzyć się z industrialnym stylem,
 • Atrapy drewniane to idealne rozwiązanie w przypadku wnętrz utrzymanych w tematyce rustykalnej,
 • Atrapy kamienne to klasyczne rozwiązanie, ale wciąż modne i bardzo eleganckie.
 1. Jak umiejscowić atrapę kominkową we wnętrzu
  Atrapa kominkowa jest elementem, który można umieścić w różnych miejscach salonu. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią lokalizację, aby atrapa była jednym z najważniejszych elementów w pomieszczeniu. Kominki często znajdują się w głównych salonach, ale równie dobrze sprawdzą się w sypialni, jadalni czy ogrodzie zimowym.

ważne informacje:

 • Atrapa kominkowa nie musi być ukryta ani przykryta w jakikolwiek sposób. To dodatek, który stanowi ozdobę,
 • Dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi, atrapa zachwyca w każdym miejscu,
 • Możemy umieścić ją gdziekolwiek, gdzie chcemy, aby panowała przyjemna, ciepła atmosfera.
 1. Cennik atrap kominkowych
  Ceny atrap kominkowych zależą przede wszystkim od materiałów, z jakich są wykonane. Drewniane modele są najtańsze, bo kosztują zwykle kilkaset złotych. Natomiast modele z kamienia lub betonu to koszt przekraczający 1000 zł lub więcej. Atrapa z płomieniami LED to koszt od 500 do nawet 3000 zł. Warto więc przemyśleć wybór w zależności od swojego stylu życia i pomysłu na aranżację wnętrza.

 2. Podsumowanie
  Atrapa kominkowa to wyjątkowy dodatek do wnętrza, który pomaga stworzyć przyjemną i relaksującą atmosferę. Dzięki nim możemy w prosty sposób zmienić wygląd salonu i wprowadzić ciepło i urokliwą atmosferę. Atrakcyjny wygląd atrap sprawia, że zyskują one uznanie w oczach wielu ludzi. To rozwiązanie, które możemy dopasować do własnego stylu życia i potrzeb.