Systemy aluminiowe znalazły sobie stałe miejsce w branży budowlanej i wydaje się, że już nic nie jest w stanie im zagrozić. Są trwałe, mają dobre właściwości izolacyjne i można je elastycznie dopasować do potrzeb. Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie?

Duże przeszklenia

Systemy aluminiowe renomowanych marek jak Alusystem przede wszystkim pozwalają na niespotykane do tej pory możliwości przeszkleń. Mogą one być wypełnione tradycyjnie taflą szkła, ale też szkłem hartowanym czy innymi materiałami. Jeśli marzy nam się ściana ze szkła, która pozwala na podziwianie okolicznych widoków z każdego miejsca pomieszczenia, to właśnie okna aluminiowe mogą to umożliwić. Bardzo dobrze sprawdzają się też systemy przesuwne, które pozwalają szybko połączyć przestrzeń mieszkalną z tarasem.

Alusystem dla Ciebie

W przypadku konstrukcji aluminiowych niezwykle istotne jest, by były one najwyższej jakości i wykonywane przez firmę z dużym doświadczeniem, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, że będą wyróżniać się wszystkimi pozytywnymi cechami, a więc dobrą izolacją cieplną i akustyczną, pełną wiatroszczelnością i wodoodpornością. Sprawdzone systemy aluminiowe mogą stać się konstrukcją okienną czy drzwiową, ale też ścianką działową czy przegrodą przeciwpożarową. Możliwość zastosowania przezroczystej czy na wpół przezroczystej ścianki w dowolnym miejscu nie ogranicza wizualnie przestrzeni i jednocześnie daje wrażenie lekkości i nowoczesności. Zaś samo postawienie takiej przegrody jest dużo łatwiejsze niż tradycyjne roboty budowlane.