Masz idealnie zaprojektowany salon czy pokój dziecięcy, ale czegoś Ci tu brakuje. Próbujesz sobie zwizualizować spotkania w gronie znajomych czy rodziny przy kawie i ciastku, i wiesz na pewno – choć salon jest bardzo starannie przemyślany, to nie zostało w nim uwzględnione wystarczająco dużo miejsca do siedzenia dla większej liczby osób. Co z tym fantem zrobić?

Pufy idealne do zwiększenia liczby miejsc siedzących

Pufy wydają się być rozwiązaniem doskonałym na przykład wtedy, gdy w Twoim salonie zmieści się tylko niewielka dwuosobowa sofa, a chcesz od czasu do czasu ugościć w nim na przykład dwie dodatkowe osoby. Pufa schowana na co dzień pod stolikiem kawowym nie będzie wcale przeszkadzała podczas zwyczajnego użytkowania ani zajmowała miejsca. W razie potrzeby można ją szybko wyciągnąć i zaimprowizować miejsce siedzące. W wielu domach pufy ustawia się pod stolikami lub pod ścianą, gdzie nie zwracają na siebie uwagi, ale są niezwykle funkcjonalnymi meblami – szkoda, że tak rzadko docenianymi.

Pufa jako mebel funkcjonalny i dekoracyjny

Piękną pufę, na przykład obitą atłasową tapicerką, w kształcie walca, z pojemnikiem w środku, można wykorzystać również jako wspaniałą ozdobę dla salonu. Wybrana w kolorze podobnym do mebli wypoczynkowych lub wręcz zupełnie innym, kontrastowym, może w ciekawy sposób uzupełniać aranżację mieszkania. Dodatkowo, pojemnik w środku pufy jest bardzo dyskretny, a może mieścić wiele drobiazgów, których w małych mieszkaniach po prostu nie ma gdzie trzymać. Na stronie https://www.meble.pl/poradnik znajdziesz wiele ciekawych sposobów na aranżację ciasnych mieszkań w bloku. Skorzystaj z tych porad, jeśli chcesz urządzić swoje mieszkanie w sposób ponadczasowy, stylowy, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalny, aby przyjemnie się w nim mieszkało. Dobre porady dotyczące praktycznych mebli lub sposobów ich wykorzystania są zawsze w cenie. Każdy chce przecież mieszkać maksymalnie wygodnie, nawet jeśli nie może sobie pozwolić na ogromny metraż, w którym wszystko się zmieści!