Ozdoby żeliwne to hit aranżacyjny ostatnich lat. I chociaż dopiero od niedawna styl ala loft jest popularny, to dekoracje z metalu (dostępne na przykład w sklepie Dąstal) wykorzystywane są już od setek lat. Metalowe dodatki pojawiły się już w starożytnym Egipcie. Były to zarówno przedmioty codziennego użytku (naczynia i noże), jak i ozdoby osobiste typu klamra czy bransoleta.

Przedmioty dekoracyjne tego typu stosować można zarówno wewnątrz domu czy mieszkania, jak i w ogrodzie czy na podwórku. Często, poza funkcją dekoracyjną pełnią także rolę użytkową, dzięki czemu zakup ozdób staje się całkiem opłacalny. Ozdoby żeliwne to niezwykle mocne, trwałe i oryginalne elementy, które nie ulegną przedwczesnej rdzy.

Wytrzymałe dekoracje z metalu idealnie sprawdzają się we wnętrzu domu lub mieszkania, a także na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Przyjmują różną postać, dzięki czemu znakomicie potrafią dopasować się do naszych preferencji i odpowiedzieć na nasze potrzeby świetnie synchronizując się z resztą elementów wyposażenia danego miejsca.

Przedmioty metalowe powstają w wyniki przeprowadzenia metaloplastyki artystycznej. Umożliwia ona pracę kreatywnego i doświadczonego artysty rzemieślnika nad stworzeniem wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju (bo wykonywanych ręcznie) dekoracji z metalu. Metaloplastyka artystyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi kowalstwa.

Ozdoby żeliwne pasują wszędzie. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu świetnie poradzą sobie na zewnątrz, na tarasie lub w ogrodzie. Wytrzymają też wiele lat, co pozwoli cieszyć się zakupem jak najdłużej.

Z metalu stworzyć można wiele różnych rzeczy. Najpopularniejszymi wydają się świeczniki, wieszaki na odzież wierzchnią, kwietniki, drobne meble (na przykład stoliki kawowe lub szafeczki nocne i półki ścienne) lub akcesoria kominkowe. Metalowe przedmioty idealnie współgrają z ciepłymi i klasycznymi elementami wystroju i pięknie wkomponują się w aranżacje, niezależnie od ich stylu czy kolorystyki.