Solid surface jest szerokim terminem używanym do opisania grupy inżynierskich powierzchni stałych. Blaty typu solid surface dostępne są w szerokiej gamie kolorów i faktur. Są one tworzone poprzez łączenie surowców na różne sposoby w celu uzyskania produktu końcowego. Rezultatem jest blat, który imituje naturalny kamień, ale z trwałością plastiku.

Solid surface to wspólna nazwa dla materiału używanego w blatach, blatach i panelach ściennych. Powierzchnie te wykonane są z żywic akrylowych, poliestrowych lub epoksydowych, które zostały uformowane w płytki.

Płytki mogą być przyklejone, aby utworzyć blaty, ściany lub całą łazienkę.

Materiały typu solid-surface są również dostępne w postaci zlewów i wanien.

Materiały solid surface są odporne na plamy i blaknięcie od promieniowania UV, co czyni je idealnymi do użytku na zewnątrz, jak również. Materiał ten jest również odporny na ciepło i wodę (idealny do codziennego użytku).

Hi-Macs®, w skrócie High Impact Materials, jest dostawcą materiałów typu solid surface.

Firma, która została założona w 1978 roku jako Himars Ltd., zmieniła nazwę na HIMACS Plc. w 2000 roku. HIMACS produkuje materiały typu solid surface, które są wykorzystywane w takich zastosowaniach jak blaty kuchenne oraz zlewy i umywalki łazienkowe. Materiały typu solid surface są wykonane z polimerów, z dodatkiem kwarcu do mieszanki polimerowej, aby nadać im wytrzymałość, odporność na ciepło i trwałość. Są one stosunkowo łatwe w utrzymaniu, wysoce odporne na plamy i zarysowania, a w razie uszkodzenia można je łatwo naprawić.

HI-MACS produkuje materiały typu solid surface pod marką Himars i Paradyme, które są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy. HiMacs jest również właścicielem lub posiada prawa do produkcji pod innymi znakami towarowymi, w tym: Minstone, Corian®, Silestone®, Quick-Step®, Durostone®, Laminam™ i Eclisse®.

Zakłady produkcyjne HI-MACS obejmują dwie fabryki:

jedną w Wielkiej Brytanii i jedną w Chinach. Oba zakłady posiadają certyfikat ISO, a firma jest zaangażowana w zarządzanie środowiskiem.