Płyta meblowa biała to produkt, który możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów, na przykład do aranżacji kuchni, łazienki, salonu lub korytarza. To stylowy i trwały budulec, który łatwo poddaje się obróbce. Nie wiesz, jaką płytę meblową wybrać do swojego mieszkania i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Oto kilka sprawdzonych pomysłów i podpowiedzi.

Białe płyty meblowe laminowane i lakierowane

Jeśli zależy ci na tym, by stworzyć nowoczesny wystrój wnętrz i lubisz eleganckie, niebanalne aranżacje, wybierz meble na wymiar oraz fronty, wykonane z płyty laminowanej lub lakierowanej. Czym się one różnią? Oba materiały są wysokiej jakości i wyglądają podobnie. Musisz jednak wiedzieć, że płyta meblowa biała lakierowana jest doskonałym rozwiązaniem do kuchni i łazienek, ponieważ świetnie radzi sobie w warunkach podwyższonej wilgotności.

Do aranżacji nowoczesnych salonów, sypialni, biur, korytarzy lub pokoi dziecięcych wybierz płytę meblową białą laminowaną – w opcji masz wiele nieszablonowych, ciekawych oklein i różne wzory. Możesz więc zamówić unikalne wyposażenie i wyjątkowe, białe fronty meblowe – błyszczące lub matowe, o zróżnicowanej strukturze: chropowate albo gładkie, jak wolisz.

Jaką płytę meblową wybrać do ciemnych wnętrz?

Uniwersalna płyta meblowa biała idealnie pasuje do wnętrz zacienionych, niedoświetlonych, zlokalizowanych od północy. Biel sprawia, że pomieszczenia optycznie się powiększają, a światło słoneczne odbija się od frontów, przenikając do mieszkania i czyniąc je bardziej przytulnym. Wybieraj więc płyty meblowe białe na wymiar, z połyskiem, jeśli chcesz dodać wnętrzom blasku i elegancji.

W ciemnych pomieszczeniach biała płyta meblowa prezentuje się bardzo stylowo. Możesz z niej stworzyć zarówno szafki, jak i szafy, łóżka, stoły oraz witryny, które doskonale rozjaśnią twoje mieszkanie. Pamiętaj o tym, że do białego, doświetlonego salonu lub jadalni bez problemu wkomponujesz różne nowoczesne dekoracje i tekstylia, nie wywołując wrażenia przesytu.