Wszyscy pamiętamy, stare budynki i ten sam problem – brak odpowiedniego naświetlenia. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzą świetliki dachowe, które sprawią, że więcej światła słonecznego wpłynie do Twoich pomieszczeń. Świetlik dachowy to świetne rozwiązanie dla domów czy budynków firmowych, a przede wszystkim trwałość materiałów, jak i duży wybór powoduje, że klient może wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla siebie.

Jakie będę mieć korzyści i ile kosztują świetliki dachowe?

Poza korzyściami wymienionymi we wstępie, to naturalność światła. W związku z tym, że producenci świetlików są coraz bardziej innowacyjni, to pojawiają się takie rozwiązania jak sterowanie nimi wraz z połączoną mechaniką pogodową i przeciwpożarową. To pozwoli Ci mieć większy komfort dla Ciebie i Twojej rodziny. Wspomnieliśmy o tym, że świetliki są też dobrym rozwiązaniem dla firm, szczególnie biurowców, których pracownicy w związku z pracą przed komputerem, są narażeni na brak kontaktu ze światłem naturalnym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla naszych oczu, ponieważ nie musimy korzystać z lamp, które emitują światło sztuczne.
Jesteś deweloperem? Zainwestuj w świetliki! Klatki schodowe najczęściej kojarzą się z ciemnymi przestrzeniami, natomiast świetliki sprawią, że Twoja inwestycja stanie się bardziej pożądana i innowacyjna, a zadowolenie potencjalnych mieszkańców na pewno będzie odczuwalne.
Pamiętaj, że takie świetliki sprawią, że w Twoim pomieszczeniu będzie więcej świeżego powietrza i nie będziesz musiał za każdym razem otwierać okna, co zwiększa atrakcyjność świetlików.
Cena świetlików dachowych jest uzależniona od metrażu powierzchni, ponieważ czym większa, tym więcej musisz ich zainstalować, jednak wyłazy dachowe kosztują w okolicach 1000 zł – w zależności od materiału i zastosowania. Same świetliki możemy nabyć już od ok. 130 zł o izolacyjność cieplnej 1,32 W/m²K, szerokości 1000 mm o grubości poliwęglanu 30 mm i długości do 13,5 metra. Firmy najczęściej oferują możliwość wyceny, więc z pewnością otrzymamy pomoc na każdym etapie naszego zlecenia – rynek świetlików dachowych jest na tyle bogaty, że firmy starają się jak najbardziej dbać o potencjalnego klienta a i nasze możliwości negocjacyjne mogą się okazać niezbędne.

Na pewno jest to rozwiązanie coraz częściej stosowane w nowym budownictwie. Tyle mówi się o korzystaniu z energii naturalnej, więc świetlik dachowy na pewno jest jednym z elementów “zielonego ładu”.